Spor Haberleri, Spor, Köşe Yazarları, Makaleler, Haberler,Röportajlar, Anketler
Reklam
  • Reklam
Mehmet GÜNEY

Mehmet GÜNEY

  • Youtube
  • Instagram

Kayak Camiasında domino etkisi...

11 Nisan 2019 - 02:17

Kayak Federasyonunun resmi web sitesinde yayımlanan son kamuoyu duyurusu gayet anlaşılabilir şekilde kaleme alınmış... Kayak camiasının geneli bu duyuru ile ilgili ne düşünür bilmem ama ben genelde icraata bakmayı yeğlerim.

***

Sevgili Başkan OTO;

El birliğiyle, zor bir süreçten geçerek kayak camiasının başkanı olarak görev aldınız. Ancak, bu göreviniz sırasında size gerçek anlamda destek olan / olabilecek kişileri yanınızdan uzaklaştırdınız, samimiyetle yanınızda olanları, liyakat sahibi kişileri koruyup kollamadınız. "Ötekileştirdiniz..! "

Benimle yaptığı röportajda, sarf ettiği sözlerden dolayı milli sporcumuz Hamza Dursun'u disiplin kuruluna sevk ettiniz!

Bekledik ki; Başkan Oto büyüklük gösterip, babacan bir tavırla yaklaşıp bu sporcunun eleştirilerini dikkâte alsın, eleştirilerinden bir ders çıkartarak, eksikleri giderip, disiplini sağlasın.

***

Siz göreve gelmeden önce, vekiliniz Fatih Kıyıcı ile ilgili iddiaları ve bu iddialar ile ilgili belgelerin Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verildiğini bildiğiniz halde, üzerinde şaibe olan bu kişiyi başkan vekiliniz olarak görevlendirmekten ve kendisine yetkiler vermekten kaçınmadınız!

Federasyonun geçmişteki faaliyetleri ile ilgi yapılan usulsüzlüklerin tespit edilmiş ve ilgili mercilere intikal ettirilmiş olması sizce yeterli midir?

Başkan vekiliniz Fatih Kıyıcı'nın yetkilerini neden geri almıyorsunuz?

***

Sn. Oto;

Üç bin Türk Lirasından alınan sıfır km araçların ihalelerini iptal ederek, 4.500 Türk Lirasından ikinci el, 150/200 bin km'de araç kiralamaları yaptınız mı?

Siz görevi devir aldığınızda, İstanbul ofisin malzeme deposunda eksik var mıydı? 

İstanbul ofisin malzeme deposundan, Bitlis ilindeki kulüplere malzeme gönderdiniz mi?

Gönderdiniz ise, Bitlis haricinde başka illerin spor kulüplerine de malzeme yardımı yaptınız mı?

Çok eleştirdiğiniz, yüzlerce bankamatik çalışanları konusunda şimdiye kadar birşeyler yaptınız mı?

Aylar önce ciddi kira ve maaş yükü yüzünden kapatacağınızı söylediğiniz İstanbul ofisini kapattınız mı?

***

Federasyonu seçime götürmek için yapılan imza toplama çalışmalarını şu saatten sonra ciddiye almanız gerektiğini düşünmekteyim. Konu artık Fatih Kıyıcı hareketi olmaktan çıkmış, genel anlamda beklentiler konusunda hayal kırıklığının tezahürü olmuştur.

Elbette bir federasyonun kısa bir zaman sonra seçime götürülmek istenmesi hoş bir şey değildir ama unutmayın ki; vaadleri unutmak da tek taraflı değildir, domino etkisi yaratır!

Eleştirilerimi, sorularımı, uyarılarımı gazeteci kimliğimle değil, dostça yazdım.

Size düşen yazdıklarımı bir kez daha okuyup, bir kaç kez daha düşünerek karar vermek olsun!

Bu vesile ile," İnsanın kendisini çok güçlü hissettiği an, en güçsüz olduğu an'dır! " Diyerek, bundan 2 ay önce bana tecrübesini aktaran büyüğüme de sevgilerimi iletmiş olayım.

Ps: Yazımın devamını cuma günü okuyabilirsiniz!

e-plus

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar